Oppstart av "Åpen hall"
Åpen hall for barn og ungdom fra 5. - 10. klasse starter opp mandag 5. oktober 2026.
Hva tilbys?
Åpen hall er et tilbud etter et vedtak i kommunestyret. Bakgrunnen var at politikerne ønsket at kommunen skal tilby barn og unge et innendørs tilbud i den kalde årstida for ballaktivitet. Tilbudet varer frem til mai - 27.
Åpen hall er et tilbud basert på egenaktivitet og tillit. Barna får tilgang til storhallen og kan blant annet benytte seg av baller og drive med ulike former for lek og aktivitet.
Det vil ikke være organiserte aktiviteter eller faste opplegg under Åpen hall.
Formålet med tilbudet er å gi barn og ungdom som ønsker det, mulighet til å oppholde seg i storhallen og være fysisk aktive med ballspill gjennom vinterhalvåret.
Voksne til stede
Ansatte fra SFO vil være til stede i storhallen mens barna benytter tilbudet.
Deres oppgave er å være tilgjengelige som voksne dersom det skulle oppstå en skade eller en annen situasjon som krever hjelp. De vil også ha ansvar for å bidra til en trygg evakuering av barna dersom det skulle oppstå for eksempel brann eller en annen nødsituasjon.
De ansatte på SFO vil kunne vise brukere av tilbudet bort dersom de ikke retter seg etter de beskjeder de får.
Påmelding
Det er ingen påmelding eller registrering. Barna kan benytte seg av tilbudet på de aktuelle tidspunktene uten å melde seg på.
Vi håper dette blir et positivt og aktivt tilbud for barn og ungdom gjennom vinterhalvåret!
Sist oppdatert

Illustrasjon av barn i idrettshall
Målgruppe og åpningstider:
Tilbudet er for barn og ungdom fra 5.–10. klasse, og gir mulighet til å benytte seg av storhallen på følgende tidspunkter:
- Mandager kl. 14:00–16:00
- Torsdager kl. 14:00–16:00
