Hopp til toppmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Velg språk: Bokmål Samisk
A A A

Kladd

norsk språkvalg bildebeskrivelse

Bli bøssebærer for TV-aksjonen 2021

I år går TV-aksjonen av stabelen søndag 24.oktober

Vi har behov for bøssebærere!


Du kan velge å være digital eller fysisk bøssebærer, eller begge deler. For de som vil gå med bøsser være oppmøtesteder i Børselv, Billefjord, Kistrand og Lakselv kl 15.00 den 24. oktober.  I din digitale bøsse kan du samle inn penger fra 8.oktober til 7.november.

 

Hvert 3.sekund blir en jente giftet bort et sted i verden.

Gjennom årets TV-aksjon skal vi sammen gi jenter muligheten til å velge sin egen framtid, og vie seg til livet.

Barn skal få være barn, ikke brud! Vi håper så mange som mulig vil, og kan være bøssebærere.

 

Du kan registrere deg som bøssebærer herBli Bøssebærer

 

Aksjonskomiteen i Porsanger består av Sylvi Johnsen, Anneli Naukkarinen og Kristine Sunde Fauske.

Ta gjerne kontakt om du lurer på noe til anneli.naukkarinen@porsanger.kommune.no

facebook-toppbanner_barn_ikkebrud

Ny kommuneplanens arealdel legges frem for 2. gangs behandling

Porsanger kommune utarbeider ny kommuneplanens arealdel. Kommunestyret vedtok i møte den 11. mai 2021 å sende et forslag til ny kommuneplanens arealdel på høring og legge det ut til offentlig ettersyn. Høringsfristen er nå utgått. 

Kommunen har mottatt en rekke innspill til planforslaget. Statsforvalteren, Sametinget, Avinor og NVE hadde også innsigelser til planforslaget som kommunen må avklare før planen kan vedtas. Kommunen jobber nå med å revidere planforslaget. 

 

Test

Porsanger kommune informerer - solnedgang

Brøyting og strøing

Om vinteren må gående og kjørende regne med dårligere forhold. Målet for vinterdriften er at veiene i størst mulig grad skal være framkommelige for fotgjengere og kjøretøy, som er utrustet for vinterføre.

Utvalg for oppvekst og kultur

Utvalget er opprettet i medhold av § 10 nr. 1 i kommuneloven og har 5 medlemmer, itillegg oppnevnes etter regelen (gruppering) for like mange varamedlemmer som representanter med tillegg av 2 som velges for 4 år. Kommunestyret velger leder og nestleder

Språk Norsk - NorwegianSpråk Sami - Samisk