Fredag den 30. mars kjørte den første traileren ut fra Nor-Cargo sin terminal i Lakselv med kurs for Hammerfest.
Det var en hyggelig melding å få da Finnmark Dagblad for en stund siden ringte opp ordfører for kommentar til Nor-Cargo sine planer om etablering av en terminal i Lakslev. Enda hyggeligere var det å overvære selve åpningen av terminalen. Anledningen måtte selvfølgelig feires med blomster fra kommunen.
Etableringen vil gjøre Lakselv til et knutepunkt for vareleveranse til kommunene i midt fylket og vil tilføre 4-5 nye arbeidsplasser til kommunen. Hvor mange arbeidsplasser etableringen over tid vil skape avhenger svært mye av bruken av terminalen fra næringslivet i regionen. Dess mer terminalen blir brukt, dess flere arbeidsplasser vil den kunne skape."Alle veier fører til Rom" heter det. I Finnmark fører alle veier til Lakselv.
Det geografiske midtpunkt i fylket, leveransesikkerhet gjennom sikre og alternative veiforbindelser også om vinteren, sprengt utnyttelse av terminalkapasiteten i Hammerfest samt en bedre kvalitet og øket frekvens gjennom mer gunstig tidspunkt for vareutkjøring for kundene, var etter det ordfører forsto, hovedårsaken for Nor-Cargo sin etablering i Lakselv. Samlet vil dette gi en bedre og mer rasjonell drift både for transportør og kunder.
Porsanger kommune ønsker Nor-Cargo hjertelig velkommen til Lakselv og håper at virkeligheten vil sprenge alle prognoser for lønnsomheten av nyetableringen.
Bildene viser distriktssjef Karl-Henrik Karlsen som får overrakt blomster fra ordfører og sjåfør Ørjan Myrslett idet han forlater terminalen med første trailer.
Med vennlig hilsen
ordfører Bjørn
PS: Trykk på "ordførers hjørne" på venstre marg litt lengre opp på denne siden for å lese andre innlegg fra ordfører.