Lakselv Svømmeklubb inviterer voksne til svømmekurs og målgruppen er voksne mennesker som ikke er svømmedyktige. Kursingen vil inneholde vanntilvenning og ordinær svømmeopplæring.
Laffen og Kikka gjester Lakselv med en barneforestilling den 6. mai. Forestillingen blir satt opp på dagtid kl 11:00 slik at flest mulig i målgruppen får den med seg.
Kulturprisen for 2004 skal deles ut i oktober. Porsanger kommune trenger i den anledning forslag på kandidater som har gjort en innsats for kommunens kulturliv.
Vi lyser ut årets midler til frivillige organisasjoner, lag og foreninger som arbeider for barn og unge. Det kan søkes om penger til musikk, teater, dans, friluftsliv, kunst, litteratur og idrett osv.
Mandag 10. mai klokka 1800 åpner utstillingen "Vinterbrev" av Yngve Henriksen på Stabbursnes Naturhus og Museum. Kulturkonsulent Eivind Norum vil foreta åpningen, det vil også bli et musikalsk innslag.
Vandreutstillingen arrangeres av Alta Kunstforening.
Porsanger kommune har overtatt forsvarets bygninger på "Gamle leir" Banak flystasjon. Kommunen etterlyser nå kreative mennesker som kan tenke seg å bruke brakkene til ulike aktiviteter.