Statens kartverk har den 22. augst fattet vedtak om kvensk skrivemåte på naturnavnet Tamsøya i Porsanger kommune.
Statens kartverk har etter anbefaling fra Porsanger kommunestyre fattet vedtak om at kvensk skrivemåte på naturnavnet Tamsøya skal være Taunusaari.
Vedtaket om skrivemåte kan etter § 10 i Lov om stadnamn påklages av dem som etter bokstav a - c har rett til å ta opp saker om skrivemåten av stedsnavn. Klagefristen er 3 - tre - uker fra meldingen om vedtaket er kunngjort.
Eventuell klage skal sendes via Porsanger kommune til Statens kartverk Vadsø, som er det organet som har fastsatt skrivemåten. Klagen bør grunngis jmf. Forvaltningslovens § 32 andre ledd.
Eventuelle klager kan sendes Porsanger kommune, Kultur- og oppvekstavdelingen, Rådhuset, 9712 Lakselv.