Sverre OpdahlGjennom et langt liv har Sverre Opdahl vært knyttet til mennesker og naturen i Karasjok og Porsanger. Han lever nært naturen, som sportsfisker, jeger og skogsmann. Han er opptatt av å ta vare på historie og tradisjoner, og vil med boka "Skogens blod" bidra til at hans egne opplevelser ikke går i glemmeboken. 

Som han selv sier i sitt forord til boken:  "Jeg har sett altfor mange av de eldre som er gått bort, og som har opplevd meget, ikke har satt spor etter seg på denne måten. Viktig historie og informasjon fra forgange tider viskes ut og forsvinner". Med boka "Skogens blod" gjør Sverre Opdahl sitt til at mange historier, samfunnskunnskap, opplevelser , historier og tradisjoner i Karasjok og Porsanger nå er dokumentert for ettertiden.

Og hvem andre enn Sverre Opdahl skulle være i bedre stand til å gi oss historiene, som selv har vært en aktiv deltaker på mange arenaer i vårt samfunn.

Sverre Opdahl har fått Porsanger kommunes kulturpris for sitt allsidige engasjement som lokalhistoriker, musiker og sin sosiale medmenneskelighet.

Boken "Skogens blod" kan kjøpes direkte fra forfatteren. Boken kan også lånes ved Porsanger bibliotek.